Žeriav na manipuláciu s podvozkami železničných vozidiel

Žeriav na manipuláciu s podvozkami železničných vozidiel

Náš klient nás oslovil so špeciálnou požiadavkou na žeriav s hydraulickou rukou. Potreboval ho na manipuláciu s podvozkami železničných vozidiel a s ťažkými železnými prvkami vlakových súprav.

Aby sme mohli posúdiť, aký typ autožeriava by bol najvhodnejší, išli sme priamo „do terénu“, aby sme videli, presne do akých pracovných podmienok bude nasadený. Podľa špecifických požiadaviek a nárokov klienta sme navrhli optimálne riešenie - hydraulickú ruku Fassi F290 s maximálnym dosahom 17,7 metra s nosnosťou 1,15 tony. Zákazník mal k dispozícii široký sortiment prídavných zariadení, ktoré zjednodušia prácu. Vybral si z nasledujúcich technológií.

Použitý exkluzívny FX800 Evolution systém elektronicky riadi podmienky zaťaženia žeriavu, hydraulické a ručné rozšírenie navijaka a spravuje zdvíhací moment. Okrem toho prenáša a zaznamenáva pracovné údaje a automaticky označuje pravidelnú údržbu. Hydraulický žeriav sme vybavili diaľkovým ovládaním RCH so širokým displejom pre pohodlné ovládanie funkcií žeriavu v kabíne aj na diaľku.

Ako šasi sme použili Iveco Tracker, všestranné vozidlo vhodné pre každú úlohu, ktoré s vhodnou hydraulickou rukou uľahčí akúkoľvek namáhavú prácu. Auto s hydraulickou rukou zdolá aj neprekonateľné prekážky v každom počasí a v akomkoľvek teréne, aj na nespevnených vozovkách či v terénnych podmienkach. Náš klient dostal záruku najvyššej bezpečnosti, produktivity ale zároveň aj komfortu.

Iveco Trucker s hydraulickou rukou Fassi F290
Manipulačná technika, upínanie železných podvozkov na žeriav
Manipulácia hydraulickou rukou so železničnými prvkami
Manipulačná technika na zjednodušenú manipuláciu, použitý FX800 Evolution systém
Autožeriav je vybavený diaľkovým ovládaním RCH
Hydraulicka ruka na makladanie podvozkov železničných vozidiel