Off-road s izolovanou pracovnou plošinou

Off-road s izolovanou pracovnou plošinou

V tomto  prípade ide o vozdilo Off-road, ktorého súčasťou je izolovaná kĺbová pracovná plošina VERSALIFT VO-350-MHI, inštalovaná na podvozku MAN TGM 18.290 4x4 BB. Objednávka bola realizovaná pre  prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Západoslovenská distribučná,  Západoslovenská energetika, a.s.

Vozidlo je určené pre prácu v oblasti energetiky,  pre inštalačné a poruchové výjazdy. Je opatrené dvoma laminátovými pracovnými košmi s rozmermi 0,61 x 0,76 x 1,07 m. Každá pracovná plošina má nosnosť 130 kg a je hydraulicky otočná o 90°. Maximálna pracovná výška, ktorá sa dá dosiahnuť je 17,8 m,  bočný dosah košov  je 13,3/10,2 m (podľa polohy ramena). 

Izolácia zariadenia je dimenzovaná na napätie do 69 kV. Bezpečnú prevádzku vozidla zaručuje vákuová ochrana všetkých hydraulických hadíc vedených cez izolované ramená. Nadstavba zahŕňa hydraulický okruh pre hydraulické náradie. Je vybavená jedným párom vývodov pri pracovnom koši a jedným párom vývodov v zadnej časti vozidla. Novinkou je možnosť štartovania a vypínania motora z pracovného koša, rovnako ako z dolného ovládania na vozidle.

Vozidlo s permanentným pohonom všetkých kolies má 6-valcový radový common-railový motor MAN D0836 so zdvihovým objemom 6871 cm3 s dvojstupňovým prepínaním a chladením plniaceho vzduchu. Maximálny výkon 213 kW/290 k pri 2200 ot/min a najväčší krútiaci moment 1150 Nm pri otáčkach 1200 – 1750 1/min. Prevodovka manuálne radená 9-stupňová ZF 9S 1310 OD, pohonný reťazec kompletizuje rozdeľovacia prevodovka G 102 E, uzávierky prednej aj zadanej nápravy a tiež uzávierka medzinápravového diferenciálu.

Vďaka nákladnému autu s hydraulickou rukou a pohonu 4x4 sa dostanú technici aj na ťažšie prístupné miesta.  

Vozidlo Man, vybavené hydraulickou rukou a pracovnou plošinou, určené pre elektroinštalačné práce
Dva samostatné laminátové pracovné koše
Izolovaná kĺbová pracovná plošina VERSALIFT na podvozku MAN
Odizolované hydraulické ramená
Flexibilné pracovné koše
Vozidlo v prevádzke, pracovná plošina VERSALIFT