Špeciálne vozidlo pre odvoz komunálneho odpadu

Špeciálne vozidlo pre odvoz komunálneho odpadu

Multifunkčné vozidlo s hydraulickým systémom, určené pre vývoz komunálneho odpadu z menších miest, obcí, podnikov, či technických služieb. Odvoz komunálneho, triedeného, či stavebného sypkého odpadu je zabezpečený kompatibilnými kontajnermi s dĺžkou od 3,2 m do 4,3 m, ako aj zvonovými kontajnermi na triedený odpad, ktoré sú ovládané výkonným  hydraulickým okruhom.

Vozidlo so systémom FASSI F50A.0.21 vykazuje zdvihový moment 4,69 tm. Maximálny dosah hydraulickej ruky je 4,9 m a so zaťažením do 960 kg dokáže pomocou otáčavého systému  manipulovať  v rozsahu 370°.

Všetky hydraulické hadice sú vedené  vnútornou stranou stĺpa, aby boli lepšie chránené a nedochádzalo k ich treniu. Chránený, ale zároveň ľahko prístupný je tiež proporcionálny hydraulický sekciový rozvádzač s vysoko citlivým obojstranným ovládaním zo zeme.

Stabilitu vozidla pri manipulácii s nákladom zabezpečujú hydraulické podpery s manuálnym výsuvom s rozpätím 3 m. Systém automatických zámkov zabraňuje posunu priečnikov podpier počas prepravy a na bezpečnosť vozidla dohliada aj tzv.  M.O.L. kontrolný systém prepravnej polohy HŽ a stabilizačných podpier.

Súčasťou systému je hákový nakladač kontajnerov MEC SC010/38, ktorý obsahuje teleskopický hák a zadný oporný valec. Manipuluje s kontajnermi s dĺžkou od 3,2 m do 4,3 m s kapacitou do 10 ton. Manipulácia je zabezpečená pneumatickým ovládaním z kabíny automobilu.

Celý hydraulický systém, spolu s príslušenstvom je nainštalovaný na podvozku IVECO EuroCargo 180E. Ide o všestranné vozidlo, ktoré vďaka dokonalej konštrukcii a skvelej manévrovacej schopnosti je ako stvorené pre nášho zákazníka. Nákladné auto s hydraulickou rukou s použitými technológiami mu zabezpečí spoľahlivý stroj na podnikanie.

Nakladač kontajnerov rôzneho druhu, využitý pre separovaný odpad
Kontajner pre odvoz sypkého stavebného odpadu a iných materiálov
Vozidlo určené na vysýpanie kontajnerov separovaného zberu, hydraulická ruka FASSI F50 a hákový naťahovák kontajnerov
Hydraulická ruka na kontajnery pre separovaný zber
Manipuláčná technika so zvonovými kontajnermi