Tatra T810 do ťažkého terénu

Tatra T810 do ťažkého terénu

Pred časom nás náš klient, Stredoslovenská energetika, a.s. oslovil s požiadavkou, ktorá podobne ako v minulosti, vyžadovala individuálny prístup k návrhu riešenia zdvíhacieho zariadenia pre podvozok TATRA T810.

Nákladné vozidlo T810 je klientom využívané najmä v ťažších terénoch, kde pracuje dlhodobo a s vysokými záťažami (obvykle pri stavbe oceľových konštrukcií pre vedenie a stavbe stĺpov), takže je potrebné jednak mať pod kontrolou zdvíhanie bremena na naklonených plochách a tiež komfort pracovníka, ktorý zariadenie ovláda v teréne počas celého dňa.

Na splnenie týchto požiadaviek sme vybrali hydraulickú ruku F315RAF 2.25 e-dynamic s dodatočnou montážou kabíny pre obsluhu hydraulického žeriava. Hydraulický žeriav bol navyše vybavený navijakom a riadenie žeriava je vďaka zakúpenému rádiovému ovládaniu možné z kabíny aj mimo nej. Obsluha teda má možnosť pracovať aj v zlom počasí a tiež s rádiovým ovládaním v ruke vizuálne kontrolovať priestor práce z rôznych pozícií - čo je najmä v členitom teréne veľmi výhodné. Autožeriav s touto technológiou je jedným zo špičkových riešení s využitím zdvíhacej techniky FASSI.

Technológia, ktorá zaručí bezpečnú a efektívnu prácu v teréne s vysokým sklonom (napríklad pri stavbe stĺpov elektrického vedenia vysokého napätia), systém FSC/M2 FASSI, je špičkovým obmedzovačom zdvihového momentu s dvoma pracovnými zónami, určeným práve pre tento typ práce. Na to, koľko funkcií diaľkové ovládanie hydraulickej ruky ponúka, je pozoruhodne kompaktné a ľahké.

Toto riešenie je už druhým podobným zariadením, kde sa nákladné auto s hydraulickou rukou osvedčilo pri náročnej stavebnej činnosti nášho klienta v teréne. Viac o diaľkovom ovládaní hydraulickej ruky sa dozviete v našom článku.

Osadzovanie betónových stĺpov pomocou hydraulickej ruky
Manipulačná technika s vysokou záťažou v náročnom teréne
Obsluha hydraulického žeriava pri osadzovaní stĺpov
Nákladné auto s hydraulickou rukou, autožeriav využitý pri osadzovaní elektrických stĺpov