Ako vybrať správnu hydraulickú ruku?

 

hydraulická ruka FASSI s drapákom

Výber správnej hydraulickej ruky je častokrát zložitý proces. Na trhu existuje množsvo výrobcov, ktorí ponúkajú rôzne typy hydraulických žeriavov. Skôr než sa pustíte do hľadania, skúste nájsť odpoveď na tieto základné otázky:

Aký typ hydraulickej ruky potrebujete?
Hydraulický žeriav môže plniť viaceré úlohy v rôznych odvetviach. Ak pôsobíte v oblasti stavebníctva, mali by ste zamerať svoju pozornosť na stavebné žeriavy. V našej ponuke nájdete kvalitné hydraulické ruky značky FASSI. Alebo, ak pracujete v oblasti spracovania odpadu, prípadne šrotu, je pre vás vhodná hydraulická ruka typu Z. Hydraulické žeriavy typu Z sú známe tiež ako žeriavy do ťažkého prostredia. Dlhoročným výrobcom tohto typu žeriavu je spoločnosť PENZ z Rakúska.

Akú silnú ruku potrebujete, resp. akú hmotnosť má žeriav zdvíhať?
Sila hydraulickej ruky sa vyjadruje pomocou maximálneho zdvihového momentu, ktorý sa udáva v jednotke tm – čiže koľko ton na meter ruka zdvihne. Čím vyšší zdvihový moment potrebujete, tým vyšší model žeriavu je pre vás vhodný. To je spojené aj s vyššou investíciou.

Aký dosah má ruka mať?
Dosah hydraulickej ruky určuje na akú vzdialenosť budete náklad zdvíhať. V tomto prípade je dôležitý počet výsuvov hydraulickej ruky. Čím má však ruka viac výsuvov, čiže dlhší dosah, tým menej zdvihne na konci. Odporúčame si dôkladne pozrieť pracovný diagram hydraulického žeriavu.

Aká má byť nosnosť vozidla?
Tento parameter určuje akú maximálnu hmotnosť potrebujete na vozidle odviezť. Od toho sa odvíja výber podvozku pod hydraulickú ruku a nadstavbu. S počtom náprav nákladného vozidla stúpa aj užitočná hmotnosť.

Aký typ nadstavby je pre vás vhodný?
Nadstavba tiež určuje celkovú využiteľnosť vozidla. Existuje mnoho typov nadstavieb na vozidlá. V kombinácii s hydraulickou rukou sú v stavebníctve však najbežvnejšie montované valníkové nadstavby, prípadne sklápače. Špeciálnou a veľmi rozšírenou kombináciou je hydraulická ruka s hákovým nosičom kontajnerov. Tie sú dostupné opäť v rôznych výkonnostných kategóriách.

S akým materiálom pracujete?
Pri preprave a zdvíhaní rôznych materiálov je potrebné zaobstarať adekvátne hydraulické príslušenstvo k hydraulickej ruke. Napríklad pri preprave paletového tovaru vám dokonale poslúžia paletové vidly. Pracovný kôš naopak spraví z hydraulickej ruky plošinu, z ktorej môžete vykonávať rôzne výškové práce a opravy. Jedným z najpoužívanejších typov príslušenstva sú drapáky – polypové, na sypké hmoty alebo dravárske. Osobitnou kategóriou sú podložky pod podpery, ktoré napomáhajú stabilite vozidla pri práci so žeriavom a zároveň chránia podklad (dlažbu) proti poškodeniu.

Naša spoločnosť má dlhoročné skúsenosti v oblasti hydrauliky a hydraulických zariadení. Veľmi ochotne vám pomôžeme vybrať ten správny hydraulický žeriav alebpo príslušenstvo k nemu. Stačí nás kontaktovať.

Kontakt

+421 48 414 70 83

+421 905 518 668

Adresa

Kremnička 3
Banská Bystrica 974 05

Email

everlift@everlift.sk

Otváracie hodiny

Po – Pia
7:30 – 16:00

 

Získajte cenovú ponuku