Aktuality

Novinky zo sveta hydraulických zariadení.

Hydraulické žeriavy do ťažkého prostredia s históriou – PENZ

Človek ťažil drevo po mnoho storočí a aby sa toto drevo dostalo do reťazca tvorby hodnôt, musel ho z lesa dostať von. Vždy to bola tažká, namáhavá, časovo náročná a nebezpečná práca. Ak bola v minulosti sila mnohých mužov potrebná na zdvíhanie gulatiny na konský povoz alebo neskôr na nákladné auto, priniesla jedna technologická inovácia významnú a dalekosiahlu výhodu. A tou je hydraulický žeriav na nakladanie dreva.

polypový drapák

Ako vybrať správny typ drapáku

Drapáky sú hydraulické zariadenia vhodné na nakladanie rôznych materiálov. V kombinácii s hydraulickým žeriavom sú veľmi obľúbenou voľbou v rôznych odvetviach.

hydraulická ruka FASSI s drapákom

Ako vybrať správnu hydraulickú ruku?

Výber správnej hydraulickej ruky je častokrát zložitý proces. Na trhu existuje množsvo výrobcov, ktorí ponúkajú rôzne typy hydraulických žeriavov. Skôr než sa pustíte do hľadania, skúste nájsť odpoveď na tieto základné otázky.

Testovanie stability vozidla s hydraulickou rukou

Testovanie stability sa vykonáva zaťažením hydraulickej ruky na maximálnu hodnotu. Následne sa skúša stabilita vozidla v každej polohe – pred kabínou, na bočných stranách. Pri zadnej montáži hydraulickej ruky sa testuje aj za vozidlom.

pracovná plošina na vozidle Iveco

Možnosti umiestnenia hydraulickej ruky na vozidle

Hydraulické žeriavy, nazývané aj ako hydraulické ruky, predstavujú univerzálny progresívny manipulačný prostriedok montovaný ako dodatočná nadstavba na úžitkové vozidlá a prívesy.
Slúži prevažne na nakladanie a vykladanie materiálu z vozidla, na ktorom je toto zariadenie namontované. Ukážeme vám viaceré možnosti umiestnenia na vozidle.

pracovná plošina na vozidle Iveco

Možnosti využitia hydraulickej ruky

Hydraulická ruka patrí medzi veľmi rozšírené zariadenie a má široké využitie. Konkrétnu špecializáciu do veľkej miery určuje vhodné hydraulické príslušenstvo Môže sa jednať o rôzne druhy, najčastejšie sú to drapáky, rotátory, paletové vidly alebo pracovné koše. Iným typom príslušenstva je diaľkové ovládanie žeriavu, ktoré robí prácu so žeriavom komfornejšou a bezpečnejšou.

Revolučný systém na vyprázdňovanie podzemných kontajnerov s odpadom

Výrobca hydraulických žeriavov FASSI vyvinul revolučný systém na vyprázdňovanie kontajnerov s odpadom. Určený je pre vozidlá s hydraulickým lisom, ktoré vyprádňujú podzemné kontajnery.
Základnou myšlienkou bolo automatizovanie pohybov hydraulickej ruky, ktoré sa pravidelne opakujú.

Autorizovaný servis hydraulických rúk

Spoločnosť EverLift Slovakia sa venuje predaju a servisu hydraulických rúk už takmer 20 rokov. Zastupuje značky svetových výrobcov. V rámci autorizovaného servisu disponuje firma skladom originálnych náhradných dielov.

Novinka v príslušenstve Ferrari International – sklopný drapák s pílou

Spoločnosť Ferrari International rozšírila svoju ponuku drapákov o sklopné drapáky s pílou. Predstavuje základné príslušenstvo pre lesníctvo, ktoré umožňuje užívateľovi rezať vysadené stromy.

pracovná plošina na vozidle Iveco

Spojenie spoločností VERSALIFT a RUTHMANN

Spoločnosť Time Manufacturing Company („Time“) dokončila akvizíciu spoločnosti Ruthmann, európskeho výrobcu pracovných plošín. Time je svetový výrobca vysokozdvižných plošín predovšetkým pre odvetvie elektrickej energie, telekomunikácií, infraštruktúry a lesného hospodárstva. Spoločnosť Time bude teda na trh uvádzať na trh niekoľko značiek, napríklad Versalift, Aspen Aerials a BrandFX.

polypový drapák

Inovatívna pracovná plošina SOCAGE 20D SPEED

Pracovná plošina SOCAGE 20D SPEED je inovatívna dvojkĺbová plošina s označením SPEED, ktorá spôsobila revolúciu na trhu pridaním automatickej stabilizáciu do štandardnej výbavy. Táto pracovná plošina má úctyhodné parametre – maximálna pracovná výška 19,80 m, vodorovný dosah 9 m a nosnosť pracovného koša až 300 kg (2 pracovníci + materiál).

Nové modely strednej triedy hydraulických žeriavov FASSI

Taliansky výrobca hydraulických rúk FASSI predstavil nové modely strednej triedy F175A.1, F185A.1 a F195A.1.
Cieľom vývojárov bolo znížiť celkovú hmotnosť žeriavu pri zachovaní maximálneho hydraulického dosahu a nosnosti, čo sa podarilo. Celková hmotnosť sa znížila o 25%.

pracovná plošina na vozidle Iveco

Ukážka využitia lesníckej hydraulickej ruky PENZ

Pozrite si ukážku využitia lesníckej hydraulickej ruky PENZ v praxi.Hydraulické ruky typu Z od rakúskeho výrobcu PENZ sa vyznačujú odolnosťou, silou a spoľahlivosťou.

pracovná plošina na vozidle Iveco

Nový model hydraulických žeriavov FASSI F1750R-HXP TECHNO

Predstavujeme model Fassi F1750R-HXP TECHNO, najnovší prírastok v tejto kategórii. Tento model nesie mnohé z charakteristík radu TECHNO, ktoré sa týkajú konštrukcie s dizajnom X

Kontakt

+421 48 414 70 83

+421 905 518 668

Adresa

Kremnička 3
Banská Bystrica 974 05

Email

everlift@everlift.sk

Otváracie hodiny

Po – Pia
7:30 – 16:00

 

Získajte cenovú ponuku