Možnosti umiestnenia hydraulickej ruky na vozidle

 

Hydraulický žeriav PENZ s hákovým nosičom kontajnerov

Hydraulické žeriavy, nazývané aj ako hydraulické ruky, predstavujú univerzálny progresívny manipulačný prostriedok montovaný ako dodatočná nadstavba na úžitkové vozidlá a prívesy.
Slúži prevažne na nakladanie a vykladanie materiálu z vozidla, na ktorom je toto zariadenie namontované. Môže však slúžiť aj pre ostatné činnosti určené výrobcom týchto zariadení.
Hydraulické žeriavy sa využívajú predovšetkým v oblastiach dopravy, stavebníctva, lesníctva a odpadového hospodárstva, kde podľa druhu prídavného zariadenia sú schopné manipulovať s materiálom tuhým alebo sypkým. Špecializáciu určuje vo vysokej miere aj hydraulické príslušenstvo, ako napríklad drapák, rotátor, paletové vidly, pracovné koše a iné.
Výhodou oproti statickým žeriavom je ich mobilita. Pri logistike nemusíme preto zabezpečovať zvlášť dopravu statického žeriavu a vozidla na odvoz nákladu, pretože hydraulické ruky sú súčasťou vozidla alebo prívesu.
Hydraulické žeriavy na nákladné automobily sú montované tromi spôsobmi. Montáž za kabínou, zadná montáž a menej často používaná stredná montáž. Montáž za kabínou sa vykonáva do priestoru medzi kabínou vodiča a nadstavbu nákladného automobilu. Tento variant má výhodu v tom, že je tu umiestnená prevodovka automobilu. Je to zároveň najčastejší typ umiestnenia hydraulickej ruky.
Zadná montáž hydraulického žeriavu je prevedená na predĺžený rám vozidla. Hmotnosť žeriavu je sústredená na zadnom previse podvozku, preto je nutné zaistiť torznú tuhosť pre zaručenie stability vozidla počas prevádzky hydraulického žeriavu. Výhodou tejto agregácie je možnosť naloženia a vyloženia nákladu na príves vozidla.

Kontakt

+421 48 414 70 83

+421 905 518 668

Adresa

Kremnička 3
Banská Bystrica 974 05

Email

everlift@everlift.sk

Otváracie hodiny

Po – Pia
7:30 – 16:00

 

Získajte cenovú ponuku