Testovanie stability vozidla s hydraulickou rukou

 

hydraulická ruka FASSI s drapákom

Skôr než sa náš zákazník môže tešiť z prevzatia nového vozidla s hydraulickou rukou, musíme vyriešiť mnoho dôležitých detailov. Pred samotným objednaním hydraulického žeriavu sa robí výpočet stability vozidla. Vďaka tomu zistíme, či je zákazníkom vybratý podvozok vhodný na montáž hydrauilckej ruky a aké sú jeho limity. Výber správneho nákladného vozidla je rovnako dôležitý ako výber žeriavu a nadstavby, keďže spolu tvoria jeden funkčný celok.
Po skončení prvej fázy výberu a výpočtov prichádza na rad montáž. Ihneď po montáži prichádza vozidlo na tzv. predpredajný servis. V tejto fáze sa kontrolujú jednotlivé komponenty, zvary, skúša sa funkčnosť všetkých prvkov, nastavujú sa elektronické parametre a hlavne – prebieha test stability celého vozidla.
Test sa vykonáva zaťažením hydraulickej ruky na maximálnu hodnotu (podľa pracovného diagramu žeriavu). Následne sa skúša stabilita vozidla v každej polohe – pred kabínou, na bočných stranách. Pri zadnej montáži hydraulickej ruky sa testuje aj za vozidlom.
Hydraulcké žeriavy sú zaťažené aj vyššou hmotnosťou ako je maximálna nosnosť, aby sa zistilo správanie žeriavu po prekročení limitu nosnosti. Všetko je pod odborným dohľadom skúsených servisných technikov, aby sa predišlo akémukoľvek poškodeniu. Zároveň sa v tejto fáze nastavuje elektronika žeriavu, aby v takýchto situáciách obmedzil povolené pohyby a manévre.
Nastavovanie a testovanie hydraulickej ruky pred odovzdaním je veľmi dôležité. Predchádza sa tým poškodeniu vozidiel a vážnym úrazom či úmrtiam. Za takmer 20 rokov pôsobenia na trhu sme nastavili množstvo žeriavov a zariadení. Budeme radi, ak sa pridáte k početnej skupine našich zákazníkov aj vy.

Kontakt

+421 48 414 70 83

+421 905 518 668

Adresa

Kremnička 3
Banská Bystrica 974 05

Email

everlift@everlift.sk

Otváracie hodiny

Po – Pia
7:30 – 16:00

 

Získajte cenovú ponuku