Hydraulické žeriavy do ťažkého prostredia s históriou – PENZ

 

Hydraulický žeriav PENZ s hákovým nosičom kontajnerov

História

Človek ťažil drevo po mnoho storočí a aby sa toto drevo dostalo do reťazca tvorby hodnôt, musel ho z lesa dostať von. Vždy to bola tažká, namáhavá, časovo náročná a nebezpečná práca. Ak bola v minulosti sila mnohých mužov potrebná na zdvíhanie gulatiny na konský povoz alebo neskôr na nákladné auto s klanicami, priniesla jedna technologická inovácia významnú a dalekosiahlu výhodu. A tou je hydraulický žeriav na nakladanie dreva. Jedným z priekopníkov vo vývoji hydraulického žeriavu na nakladanie dreva bol Rochus Penz st., ktorý svoj prvý hydraulický žeriav postavil v malej garáži. Pochádzajú z Aichdorfu v Hornom Štajersku a boli prvé svojho druhu na svete. PENZ ako prvý vyvinul hydraulický žeriav typu „Z“.

Rochus Penz ml. pokračoval v priekopníckej práci svojho otca v druhej generácii, takže PENZ teraz vyrába žeriavy na manipuláciu s drevom a pre odpadové hospodárstvo v najvyššej kvalite. Žeriavy sú v skutočnosti silné a predlžené ruky pracovníkov, vďaka ktorým môžu vykonávat svoju prácu rýchlejšie a bezpečnejšie ako kedykolvek predtým. Misiou spoločnosti PENZ je výroba tých najlepších strojov – hydraulických žeriavov – ktorých úlohou je dvíhanie a manipulácia s drevom a kovovým odpadom. Široký modelový rad s približne 50 variáciami s dosahom 6 až 10,4 m a maximálnou zdvihovou silou 4 až 25,7 tm sú presvedčivými faktami, ktoré vystihujú profesionalitu tejto značky. Pri vývoji PENZ žeriavov je samozrejmostou 3D dizajn a analýza konečných prvkov (FEM).

Trieda Z – žeriavy stavané pre každodenné použitie v náročných podmienkach

Sortiment drevárskych žeriavov kombinuje technickú precíznost, špičkové remeselné
spracovanie a skúsenosti zo štyridsaťročnej konštrukcie žeriavu na drevo. Inžinieri zo spoločnosti PENZ, ktorí začali ako priekopníci, sa snažia vyrábať najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie žeriavy. Penz, špecialista na žeriavy na nakladanie dreva, sa hlási k rakúskej kvalite. Spoločnosť Penz sa hrdí nielen širokou ponukou hydraulických žeriavov, ale aj množstvom užitočného a odolného príslušenstva ako polypové drapáky, drapáky na drevo a guľatinu, drapáky na sypké hmoty, rotátory, prídavné podpery a výsuvy na žeriav, rádiové diaľkové ovládanie žeriavu a mnoho ďalších, pomocou ktorého zabezpečíte všetky náročné úlohy. Viac o informácií o drapákoch nájdete v článku. Výrobky Penz zároveň uspokoja aj zákazníkov v odpadovom priemysle, v poľnohospodárstve či ako stacionárne žeriavy vo výrobných priestoroch v rôznych odvetviach.

Kontakt

+421 48 414 70 83

+421 905 518 668

Adresa

Kremnička 3
Banská Bystrica 974 05

Email

everlift@everlift.sk

Otváracie hodiny

Po – Pia
7:30 – 16:00

 

Získajte cenovú ponuku