Ako vybrať správny typ drapáku

 

Taliansky a nemecký výrobca
Naša spoločnosť úzko spolupracuje s talianskymi výrobcami hydraulického príslušenstva FERRARI INTERNATIONAL a ROZZI a s nemeckým výrobcom KINSHOFER. Tieto spoločnosti sa špecializujú predovšetkým na návrh a výrobu rôznych typov a veľkostí drapákov, pôdnych lopát, drapákov na kamene, klieští na drevo a polypových drapákov. Hlavným cieľom a prioritou je sústrediť sa na výrobu funkčných drapákov s čo najdlhšou životnosťou, a preto sú pri výrobe použité iba najkvalitnejšie materiály. Pre udržanie maximálnej kvality a životnosti je 90% dielov vyrobené priamo v závode výrobcov, ktorí sú umiestnení na priemyselnom severe Talianska. Zvyšné komponenty pre výrobu drapákov sú výhradne od talianskych dodávateľov, ktorí sú starostlivo vyberaní a pod neustálou kontrolou.

Všeobecne platí, že je drapák prispôsobený pre zavesenie na hydraulický žeriav. Zavesenie drapáka je možné pomocou rotátoru s otočnou hlavou s nekonečnou otočou alebo s pevným závesom pre špeciálne aplikácie. Ovládanie drapáka je možné buď prostredníctvom kábla alebo rádiovo pomocou rádiového diaľkového ovládania žeriavu.

Ponúkame hlavne nasledovné typy drapákov:

POLYPOVÉ DRAPÁKY
Polypové drapáky sú hydraulické zariadenia vhodné na nakladanie rôznych materiálov, šrotu, mestského odpadu, priemyselného odpadu, kamenia, papiera a iných. Geometria chápadiel polypových drapákov je navrhnutá tak, aby bolo možné uchopiť čo najviac spracovávaného materiálu. Pre maximálne využitie polypových drapákov je možné dodať polypy v rôznych tvarových prevedeniach, čím je dosiahnutý optimálny úchop pri konkrétnych materiáloch. Polypové drapáky sú navrhnuté z vysoko pevnostných materiálov a úchopové časti z oteru vzdorných materiálov pre zvýšenie trvanlivosti v ťažkých podmienkach.

Robustná konštrukcia
Polypové drapáky sú robustnej konštrukcie. Každú čeľusť – polyp samostatne ovláda jeden hydraulický valec. Táto konštrukcia umožňuje zovretie bremena rôznych tvarov. Pevnostné časti drapáka sú z pevného materiálu, oterové materiály na čeľustiach sú z materiálu HARDOX. Čeľuste sú uložené v špeciálnych kalených puzdrách s dlhou životnosťou. Všetky čapy sú z akostných ocelí, šľachtené na vysokú pevnosť. Toto spojenie je veľmi odolné proti nárazom a vyniká dlhou životnosťou. Hydraulický rozvod je pritom dobre chránený segmentovým krytom.

Tvar čeľustí
Polypový drapák má 3 druhy čeľustí:
– Otvorené – pre veľké kusy
– Polouzavreté – pre väčšie kusy s možnosťou nabrať aj drobnejšie materiál
– Uzavreté – pre drobný a sypký materiál
Možnosť výberu tvaru čeľustí vzhľadom k naberanému materiálu zvyšuje efektívnosť nasadenia polypového drapáka.

Ľahké polypové drapáky
Ľahké polypové drapáky sú vhodné pre manipuláciu so sypkými materiálmi, priemyselným a komunálnym odpadom ako plast, pneumatiky, papier, drevo. Drapák je kompaktná konštrukcia s valcami a hydraulickým rozvodom uloženým vnútri zariadenia. Tvar čeľustí umožňuje dobré vniknutie do materiálu a jeho bezpečné zovretie každej čeľusti samostatne.

DRAPÁKY NA DREVO
Čeľusťové drapáky na drevo sú robustnej konštrukcie. Každú čeľusť ovláda jeden hydraulický valec a čeľuste sú vzájomne spriahnuté ozubením. Pevnostné časti drapáka sú z pevného materiálu, oterové materiály – šable na čeľustiach sú z materiálu HARDOX. Čeľuste sú uložené v špeciálnych kalených puzdrách s dlhou životnosťou. Všetky čapy sú z akostných ocelí, šľachtené na vysokú pevnosť a povrchovo kalené. Toto spojenie je veľmi odolné proti nárázom a vyniká dlhou životnosťou.

Ľahké drapáky na drevo
Čeľusťové drapáky sa vyznačujú nízkou stavbou s horizontálnym hydraulickým valcom. Drapák sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a kompaktnými rozmermi. Je vhodný pre nakladanie klád, vetiev, podvalov a pod. Drapák je vybavený ochranou proti otvoreniu čeľustí pri poruche na prívodnom hydraulickom vedení. Chod čeľustí je synchronizovaný pomocou robustného tiahla. Drapák je vyrobený z kvalitnej ocele, všetky pracovné časti čeľustí sú z materiálu HARDOX. Pre zaistenie dlhej životnosti sú čapy a puzdrá vyrobené zo špeciálnej ocele s tepelným spracovaním – šľachtením a kalením.

DRAPÁKY NA SYPKÉ HMOTY
Konštrukcia drapáka je založená na princípe, kedy každú čeľusť ovláda samostatný valec a čeľuste sú mechanicky spriahnuté. Tento systém umožňuje používanie klasických hydraulických valcov s dlhou životnosťou. Pre natáčanie drapáka sú používané rotátoty značky BALTROTORS.

Nosná časť vcelku alebo delená
U väčšiny radov drapáka je možné zvoliť buď nosnú časť vcelku alebo nosnú časť delenú. Nosná časť vcelku je výhodná pre aplikácie, kde nebude dochádzať k výmene čeľustí. Delená nosná časť naopak dovoľuje jednoducho meniť veľkosti čeľustí. Mechanizmus spojenia nosnej časti a čeľustí je čapový, s jednoduchou manipuláciou možnou aj v nepriaznivých podmienkach.

Robustná konštrukcia a odolnosť
Celý drapák je robustnej konštrukcie. Nosné diely sú z akostných ocelí a rezné hrany čeľustí sú z materiálu HARDOX. Čapy a puzdrá vo všetkých pohyblivých spojoch sú vyrobené z vysokopevnostných materiálov s veľmi kvalitnou povrchovou úpravou pre dlhú životnosť aj v tých najťažších podmienkach.

Ľahké drapáky na sypké hmoty
Ľahký čeľusťový drapák je ideálne spojenie veľkého objemu čeľustí s nízkym, ľahkým rámom. Zvislé rezné plochy čeľustí umožňujú vynikajúci záber do materiálu a plnenia čeľustí s malým trecím odporom. Veľkou výhodou je vysoká zverná sila čeľustí drapáka. Horizontálne uloženie hydraulických valcov výrazne znížilo celkovú výšku drapáka. Drapák je určený pre prekládku zemín, piesku, štrku, uhlia a poľnohospodárskych a priemyselných substrátov a odpadov.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností nás neváhajte kontaktovať a my vám pomôžeme vybrať ten správny drapák.

Kontakt

+421 48 414 70 83

+421 905 518 668

Adresa

Kremnička 3
Banská Bystrica 974 05

Email

everlift@everlift.sk

Otváracie hodiny

Po – Pia
7:30 – 16:00

 

Získajte cenovú ponuku