Možnosti využitia hydraulickej ruky

 

Hydraulická ruka patrí medzi veľmi rozšírené zariadenie a má široké využitie. Konkrétnu špecializáciu do veľkej miery určuje vhodné hydraulické príslušenstvo Môže sa jednať o rôzne druhy, najčastejšie sú to drapáky, rotátory, paletové vidly alebo pracovné koše. Iným typom príslušenstva je diaľkové ovládanie žeriavu, ktoré robí prácu so žeriavom komfornejšou a bezpečnejšou.

Hydraulické žeriavy
Najčastejšie sa nám pri termíne hydraulická ruka vybavia rôzne druhy žeriavov. Hydraulická ruka sa využíva iba pre relatívne ľahké žeriavy, zvyčajne s nosnosťou niekoľkých stoviek kilogramov až niekoľkých ton. Pre zdvíhanie ťažších bremien na väčšiu vzdialenosť sa spravidla využívajú hydraulické žeriavy s teleskopickým ramenom a navijakom. Hydraulická ruka sa zvykne montovať najmä na nákladné automobily. Odpadá tým nutnosť zaobstarania ďalších manipulačných strojov a vodič môže bez problémov naložiť alebo vyložiť materiál. Časté sú to tiež malé stacionárne žeriavy v rôznych prevádzkach alebo skladoch.

Drapáky
Rôzne druhy drapákov plnia rôzne úlohy v praxi. Polypové drapáky sa využívajú na uchopenie väčších tuhých materiálov, drapáky na sypké hmoty uľahčujú prácu napr. pri nakladaní piesku. Ďalšou skupinou sú drevárske drapáky pri práci s drevom. Tento typ drapáku sa často používa so žeriavmi do ťažkého prostredia.

Pracovné koše a plošiny
Špecifickým typom príslušenstva sú praconé koše pre žeriavy. Vďaka tomu dokážete ihneď po pripojení koša premeniť hydraulickú ruku na pracovnú plošinu. Takáto kombinácia sa používa pre rôzne výškové práce, ako napr. opravy osvetlenia a iné.

Paletové vidly
Ak často prepravujete paletový tovar, je to pre vás jednoznačná voľba. Využitie nájde najmä v stavebníctve. Pre našich zákazníkov z tohto odvetvia, ktorým sme dodávali hydraulickú ruku FASSI, sú paletové vidly praktickým pomocníkom.

Žijeme v dobe, kedy sa kladie dôraz na efektivitu a bezpečnosť. Hydraulická ruka je tým pravým zariadením pre vás. Uľahčuje plnenie každodenných úloh. Radi vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme, pretože naši zákazníci majú rôzne požiadavky a každá montáž je riešená na mieru.

Kontakt

+421 48 414 70 83

+421 905 518 668

Adresa

Kremnička 3
Banská Bystrica 974 05

Email

everlift@everlift.sk

Otváracie hodiny

Po – Pia
7:30 – 16:00

 

Získajte cenovú ponuku